Ocenianie Kształtujące

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do programu : ,, Szkoła Ucząca Się”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Wprowadzamy elementy  Oceniania  Kształtującego (OK) na rzecz efektywności nauczania i uczenia się. Często jest ono określane jako ocenianie pomagające się uczyć. W praktyce stosujemy elementy OK, takie jak m.in.

– nauczyciel określa cele lekcji i formułuje je w języku zrozumiałym dla ucznia,

– nauczyciel sam lub wraz z uczniami ustala kryteria oceniania  NaCoBeZU („Na co będziemy zwracać uwagę”) ,

– nauczyciel stosuje Informację Zwrotną (IZ) czyli przekazuje uczniowi komentarz do jego pracy.

Po więcej ciekawostek związanych z wprowadzanym projektem zapraszamy na stronę internetową dostępną pod adresem:  http://sus.ceo.org.pl/ocenianie-ksztalujace/elementy-oceniania-ksztaltujacego.

Wszystkie materiały do poprania na naszej stronie oraz informacje dostępne pod powyższym adresem są opracowane i udostępnione przez Panią Danutę Sterna.

PLIKI DO POBRANIA

Rysunki autorstwa Danuty Sterny