Programy i metody nauczania

Programy i metody nauczania

Jedną z naszych innowacyjnych metod nauczania jest innowacja pedagogiczna: „Rzetelna informacja i dobrze przygotowany tekst, czyli w stronę dziennikarstwa” – opracowana przez Panią Dorotę Kucińską. 

Program ten umożliwia osiągnięcie szeregu istotnych celów, pozwalających wyposażyć uczniów w wiele ważnych właściwości i umiejętności. Cele programu zawierają się właściwie w zestawie kompetencji kluczowych, a za najbardziej istotne autorka uznaje:

  1. Umożliwienie rozwoju zainteresowań dziennikarskich.
  2. Poszerzenie wiadomości i umiejętności zdobywanych na lekcjach języka polskiego.
  3. Rozwijanie umiejętności pracy zespołowej.
  4. Uświadomienie konieczności uprawiania rzetelnej i etycznej sztuki dziennikarskiej, a przede wszystkim uświadomienie posiadanych umiejętności, możliwości indywidualnych talentów.
  5. Samodoskonalenie zmierzające do wykształcenia pożądanych cech osobowości (samodzielność, przedsiębiorczość, komunikatywność i kreatywność).

W celu zapoznania się ze szczegółami programu Pani Doroty Kucińskiej zapraszamy do pobrania pliku, w którym autorka przedstawia w jasny i czytelny sposób wszystkie informacje i założenia stworzonego przez siebie programu.

Oprócz powyższego programu w naszej szkole realizowane są programy autorskie:

  • Program zajęć pozalekcyjnych – specjalność piłka nożna dla dzieci nauczania początkowego – Autor: Sławomir Wojciechowski

  • Autorski program Szkolnego Koła Turystycznego – „Turystykomania” – Autorzy: Małgorzata Groblewska, Sławomir Wojciechowski

  • Program autorski koła polonistycznego o profilu  dziennikarskim – Autor: Dorota Kucińska.
     

PLIKI DO POBRANIA

Program innowacyjny o profilu dziennikarskim

POBIERZ

Realizacja programów autorskich

POBIERZ

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS

Skip to content