O mnie

4 MAJ

O mnie

Cześć nazywam się Wojtek Nucia i jestem uczniem klasy VI szkoły podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

W tym roku przystąpiłem po raz drugi do udziału w konkursie organizowanym przez województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Jego celem jest promowanie wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego postaw proekologicznych, wspierających ochronę środowiska.

Jako temat pracy wybrałem: „Wpływ rozwoju miasta na środowisko obszaru chronionego Krajobrazu Północnego  Pasa Rekreacyjnego Miasta Bydgoszczy oraz Pomniki Przyrody znajdujące się w mieście Bydgoszcz.”

W ramach projektu zaplanowałem następujące działania:

• stworzenie ekologicznego bloga
  • wycieczkę śladami bydgoskich pomników przyrody
  • wycieczkę do firmy Remondis
  • organizację eko-pikniku dla uczniów klasy III szkoły podstawowej na obszarze północnego pasa rekreacyjnego miasta Bydgoszczy
  • stworzenie regulaminu na temat prawidłowych zachowań na obszarach chronionych
  • organizację konkursu ekologicznego z ciekawymi nagrodami
  • organizację wystawy ekologicznej
  • zajęcia i działania edukacyjne wśród: mieszkańców miasta i uczniów naszej szkoły
  • zajęcia z specjalistami

Mam nadzieje, że uda mi się zrealizować wszystkie założone cele i będę mógł wam o nich opowiedzieć na stworzonym przeze mnie blogu. Chciałbym bardzo, aby stworzony przeze mnie blog nie był tylko miejscem relacji z wydarzeń, ale również miejscem gdzie poszerzycie swoją wiedzę ekologiczną na temat obszarów chronionych i pomników przyrody w naszym mieście.

Zapraszam wszystkich do regularnego odwiedzania mojego bloga :)