Może porozmawiamy? - edukacja mieszkańców

14 CZE

Może porozmawiamy? – edukacja mieszkańców

Podczas swojej wycieczki szlakiem bydgoskich pomników postanowiłem również poszerzyć wiedzę mieszkańców na temat otaczającej ich przyrody. Przed wyprawą przygotowałem sobie ciekawe informacje na temat odwiedzanych pomników (umieściłem je również na moim blogu) korzystając z książki Pomniki Przyrody Bydgoszczy oraz przygotowane fotoulotki ze zdjęciami pomników przyrody i zaproszeniem na mojego bloga. Udało mi się porozmawiać z wieloma osobami, które nie miały pojęcia obok jakich ważnych przedstawicieli roślin przechodzą codziennie. Zwracałem również uwagę na czystość tych miejsc i nawet kilkukrotnie udało mi się namówić kilka osób do wspólnego sprzątania obszarów na których rosną pomniki przyrody. Mogę śmiało stwierdzić, że dużo większą wiedzę na temat obszarów chronionych w Bydgoszczy mają dorośli niż młodzież, co umocniło mnie w przekonaniu, że mój blog ma sens i warto go prowadzić :) Jednak bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wiedza młodzieży na temat pojęć ekologicznych takich jak: smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze czy efekt cieplarniany. Rozmówcy potrafili również określić wpływ tych zjawisk na naszą przyrodę co uważam, za bardzo dobry sygnał.

Dodatkowo w trakcie rozmów promowałem akcję #codziennie5 o której już pisałem na blogu. Mam nadzieję, że udało mi się kogoś namówić i przyłączy się do wyzwania. Bardzo się ciesze, że mogłem zwrócić uwagę wielu osób na otaczającą ich przyrodę i znaczenie ochrony obszarów zielonych jak i ochrony pojedynczych roślin. 

Zapraszam do minimalistycznej galerii zdjęć ze względu na ochronę wizerunku i RODO nie mogę udostępnić większej ilości zdjęć. 

GALERIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS

    Skip to content