Ekologiczne QR kody

6 MAJ

Ekologiczne QR kody

W ramach edukacji ekologicznej starszych kolegów i koleżanek ze swojej szkoły postanowiłem zastosować współczesne technologie informacyjne.  Na korytarzu szkolnym rozwiesiłem zakodowane za pomocą QR kodów informacje o obszarach chronionych w Polsce. Uczniowie mogli poznać różne ciekawostki na temat: Parków Narodowych w Polsce, rezerwatów przyrody, parków krajobrazowych i pomników przyrody. Uczniowie również dowiedzieli się, że w Polsce istnieją inne sposoby ochrony przyrody w Polsce takie jak: obszary chronionego krajobrazu, obszary Natura 2000, użytki ekologiczne, zespoły przyrodniczo-krajobrazowo czy stanowiska dokumentacyjne. W niektórych QR kodach zakodowane były informacje również na temat północnego Pasa Rekreacyjnego Miasta Bydgoszczy. QR kody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jesteś ciekawy jak to działa? Zapraszam do krótkiej zabawy:

1. Zainstaluj na swoim telefonie czytnik QR kodów - jest to darmowa aplikacja dostępna w internecie. Wystarczy pobrać aplikacje i zainstalować na swoim telefonie.
  2. Zeskanuj poniższe QRkody i poznaj kilka informacji na temat ochrony przyrody w Polsce:

3. Teraz na Twoim telefonie powinna wyświetlić się przykładowa informacja :) prawda, że proste?

4. to spróbuj jeszcze raz:

Cieszę się bardzo, że spróbowałeś i Ty, a teraz zapraszam do galerii zdjęć :)