Co można robić w Myślęcinku?

11 CZE

Co można robić w Myślęcinku?

Każdy Bydgoszczanin wie czym jest Myślęcinek i gdzie się znajduje. Jednak czy każdy wie co można robić w największym parku miejskim w Polsce? 

Swój wpis zacznę od tego, że Myślęcinek jest jednym z elementów składowych obszaru chronionego krajobrazu północnego pasa rekreacyjnego Miasta Bydgoszczy. Urzeczeni pięknem natury harmonijnie połączonej z bogatą infrastrukturą, która pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie wyczynowych sportów mamcie ochotę pozwiedzać nasz park.

Naturalnymi atrakcjami Myślęcinka są stawy. Na największym z nich znajduje się  wyspa zwana ptasią. Jej przydomek bierze się od olbrzymich kolonii mew śmieszek i rybitw,które wybrały ją na swoje siedlisko.

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Leśnym Parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki, wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu nie tylko dla mieszkańców Bydgoszczy.     

Park zajmuje 4,7% powierzchni całego miasta. Zbiorniki wodne obejmują 18,5 ha (2% powierzchni parku), a największy z nich ma 10,3 hektara.

Czyli jeżeli wybierasz się do naszego parku musisz zachowywać się tak jak na terenach chronionych. Na pewno nie możesz wyrzucać tutaj odpadów, niszczyć elementów przyrody, karmić zwierząt i zrywać chronionych roślin. Powinieneś korzystać z wyznaczonych ścieżek, odpoczywać na specjalnie przygotowanych polanach  i miejscach wypoczynku. Zachowywać się tak, aby nie przeszkadzać innym i z uśmiechem korzystać ze wszystkich atrakcji naszego parku. 

Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć jakie atrakcje są dostępne w Myślęcinku oraz jakie wydarzenia organizuje aktualnie miasto Bydgoszcz zapraszam do linku poniżej, przekieruje on was do strony o najwiekszym miejskim parku w Polsce.

https://www.myslecinek.pl/news

Ja osobiście najbardziej lubię ogród botaniczny. Zajmuje on powierzchnie 60hektarów i jest ogrodem miejskim w którym aktualnie rośnie 820 gatunków roślin. Taka różnorodność biologiczna pozwala na wielogodzinne spacery, które zarówno relaksują jak i uczą.

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Myślęcinka :)

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS

    Skip to content