Sprzątanie Świata 2017

18 WRZ

Sprzątanie Świata 2017

18 września 2017 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji ekologicznej SPRZĄTANIE ŚWIATA organizowanej przez Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi (BOK) Urzędu Miasta Bydgoszczy. 

 Uczniowie z klas I-VII szkoły podstawowej wraz z uczniami klas gimnazjalnych ruszyli sprzątać okolice naszej szkoły i osiedla Siernieczek. Każda z klas miała wyznaczony rewir, który wraz z wychowawcami starała się jak najdokładniej posprzątać. W tym dniu zebraliśmy duże ilości odpadów. Podczas akcji uczniowie segregowali śmieci, ucząc się w ten sposób podstaw recyklingu. 

W celu uatrakcyjnienia tego dnia Wolontariat zorganizował konkurs szkolny dla klasy IV szkoły podstawowej:

  • Quiz ekologiczny

W tygodniu przewidziane są również inne konkursy ekologiczne zarówno teoretyczne jak i plastyczne - o organizowanych konkursach będziemy informować na bieżąco. Jednak przy okazji zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału.

W tym roku najwięcej odpadów udało się zebrać uczniom z klasy IV szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy!!!  Wyniki pozostałych konkursów podamy w najbliższym czasie. 

Przy okazji informujemy, że w naszej szkole prowadzona jest całoroczna zbiórka: nakrętek, zużytych baterii oraz płyt CD i DVD. Wszystkich uczniów zachęcamy do przynoszenia  wyżej wymienionych odpadów do naszej placówki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział w akcji. Mamy nadzieje, że taka godzina wychowawcza była dla nich wspaniałą lekcją przyrody uczącą jak dbać o naszą okolicę, aby móc z niej czerpać jak najwięcej korzyści i cieszyć się jej pięknem jak najdłużej.

Dziękujemy również pracownikom BOK, a szczególnie Pani Ani Engel - którzy służyli pomocą w przypadku kilku pytań oraz sprawnie przeprowadzili wydanie worków i rękawic dla szkół biorących udział w akcji.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.

GALERIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS