Filmowa Europa

23 WRZ

Filmowa Europa

W naszej szkole z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW został zorganizowany dla klas 4 - 8 konkurs pt.: " FILMOWA EUROPA"

  W czwartek 23 września 2021r. zakończył się jego pierwszy etap, który polegał na wykonaniu pracy w formacie A4 zawierającej ilustracje oraz informacje w j.polskim o wybranym filmie lub serialu  pochodzącym z jednego z krajów z Europy (ale nie z Polski). Poza tym należało podać tytuł filmu lub serialu w j.polskim oraz języku oryginalnym oraz nazwę kraju również w j.polski i oryginalnym, z którego pochodzi film/ serial. Przy nazwie kraju należało również narysować flagę tego kraju. Termin oddawania prac upłynął 17 września 2021r.

W składzie jury znaleźli się nauczyciel:

- geografii i kółka filmowego p. Piotr Libera

- j. angielskiego i j. niemieckiego p. Marta Libera,

Jurorzy oceniający prace będą brali pod uwagę:

  • poprawność językową,
  • ogólne wrażenie artystyczne.
  • estetykę pracy
  • spełnienie podanych do wykonania pracy w/w kryteriów

   Jury przyznało dyplomy i  nagrody za miejsca od I – do III oraz za wzięcie udziału w/w konkursu. Prace wraz z wynikami zostały wywieszone na parterze w holu szkoły. Nagrody i dyplomy na podium zostały wręczone 23 września przez organizatora p. Martę Liberę następującym osobom:

I miejsce: Joanna Joppek z klasy 8

II miejsce: Magda Sankiewicz z klasy 6

III miejsce: Adrian Suska z klasy 8

   Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział i gratuluję wyników oraz zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w II etapie w formie quizu wiedzy o postaciach i informacjach z filmów przedstawionych w pracach z etapu I (znajomość nazw postaci, kraju ich pochodzenia, flag państw oraz ciekawostek z krajów Europy i języków), który odbędzie się w dniach 28.10.2021. Regulamin wywieszony w holu szkoły

 

Organizator

Marta Libera

GALERIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS

    Skip to content