Europejski Dzień Języków

22 WRZ

Europejski Dzień Języków

W naszej szkole z okazji

EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

został zorganizowany dla klas 1 - 3

konkurs pt: " BAJKOWA EUROPA"

 

  Dzisiaj tj. 22 września 2021r. zakończył się jego pierwszy etap, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej (kredka, farba plakatowa, wydzieranka itp.) w formacie A4 przedstawiającej postać z bajki lub kreskówki pochodzącej z jednego z krajów z Europy (ale nie z Polski). Poza tym należało również zapisać pod ilustracją postaci jej imię, tytułu bajki lub kreskówki, z której pochodzi postać oraz nazwę kraju, z którego pochodzi bajka lub kreskówka. Przy nazwie kraju należało narysować flagę tego kraju. Termin oddawania prac upłynął 17 września 2021r.

W składzie jury znaleźli się nauczyciel:

- plastyki p. Małgorzata Groblewska,

- edukacji wczesnoszkolnej p. Joanna Kłosińska

- j. angielskiego i j. niemieckiego p. Marta Libera,

 

Jurorzy oceniający prace będą brali pod uwagę:

 

  • poprawność językową,
  • ogólne wrażenie artystyczne.
  • estetykę pracy
  • spełnienie podanych do wykonania pracy w/w kryteriów

 

   Jury przyznało dyplomy i  nagrody za miejsca od I – do III oraz za wzięcie udziału w/w konkursu. Prace wraz z wynikami zostały wywieszone na parterze w holu szkoły. Nagrody i dyplomy na podium zostały wręczone dzisiaj przez organizatora p. Martę Liberę następującym osobom:

 

I miejsce: Zuzia Nucia, Małgosia Sankiewicz,

                Nikodem Andrzejewski, Mikołaj Zwoliński z klasy 2

 

II miejsce: Nikola Szczepaniak, Filip Nawrocki z klasy 1

 

III miejsce: Julia Gałek, Zuzia Gałek, Filip Panfil z klasy 3

 

   Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział i gratuluję wyników oraz zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w II etapie w formie quizu wiedzy o postaciach z bajek/ kreskówek przedstawionych na pracach z etapu I (znajomość nazw postaci, kraju ich pochodzenia oraz flag państw oraz ciekawostek z krajów Europy), który odbędzie się w dniach 27- 29.10.2012. Regulamin wywieszony w szkole na I piętrze przed salą zabaw.

 

Organizator

Marta Libera

GALERIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS

    Skip to content