Bydgoski Festliwal Nauki - kolorowa chemia i klasa 7.

20 PAŹ

Bydgoski Festliwal Nauki – kolorowa chemia i klasa 7.

20 października 2022 klasa 7 uczestniczyła w warsztatach Kolorowa chemia w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia odbywały się w Politechnice Bydgoskiej na Wydziale Hodowli i biologii Zwierząt. W tamtejszym laboratorium oznaczali wartości pH wybranych środków spożywczych i detergentów, rozdzielali barwniki flamastra, odbarwiali miedziane monety jedno-, dwu- i pięciogroszowe. Zajęcia sprawiły uczniom spora frajdę, gdyż mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy. Na pamiątkę uczniowie otrzymali worki z emblematem festiwalu, notesy i ołówki.