Bydgoski Festliwal Nauki - kolorowa chemia i klasa 7.

20 PAŹ

Bydgoski Festliwal Nauki – kolorowa chemia i klasa 7.

20 października 2022 klasa 7 uczestniczyła w warsztatach Kolorowa chemia w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia odbywały się w Politechnice Bydgoskiej na Wydziale Hodowli i biologii Zwierząt. W tamtejszym laboratorium oznaczali wartości pH wybranych środków spożywczych i detergentów, rozdzielali barwniki flamastra, odbarwiali miedziane monety jedno-, dwu- i pięciogroszowe. Zajęcia sprawiły uczniom spora frajdę, gdyż mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy. Na pamiątkę uczniowie otrzymali worki z emblematem festiwalu, notesy i ołówki.

GALERIA

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 19 W BYDGOSZCZY

Jesteśmy placówką w której prowadzone są innowacyjne i autorskie programy nauczania. Nasze priorytety to: wysoki poziom kształcenia, profesjonalna kadra, bezpieczeństwo oraz rodzinna atmosfera. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

              

NAPISZ DO NAS

Skip to content